GILL Sensors-LevelDefend Askeri Sıvı Seviye Sensörü

LevelDefend Sıvı Seviye Sensörü

GILL Sensors&Controls firmasının geliştirmiş olduğu LevelDefend sıvı seviye sensörü, tanklar ve çeşitli askeri ulaşım araçları gibi kritik savunma sanayisi uygulamalarında kullanılabilmek üzere tasarlanmıştır. Büyük bir sistemin veya aracın bir parçası olarak LevelDefend sıvı seviye sensörü, kapasitif ölçüm prensibi ile zorlu askeri uygulamalarda ve ortamlarda yakıt, yağ veya soğutma kontrolü gibi işlemleri güvenilir ve doğru bir şekilde yürütebilmektedir.

Askeri araçlarda stabil bir sıvı seviye ölçümü yapmak, mevcut ortam koşullarından dolayı oldukça zorlayıcı olmaktadır. Bu ortamlarda yüksek titreşim, şok durumlarında stabil şekilde çalışan sağlam ve uzun ömürlü sensörler gerekmektedir.

Özellikle mobil uygulamalarda, azalan sıvı seviyelerinde araç hareketlerinden dolayı sıklıkla yanlış ölçümler okunmaktadır. Bu sorunun önüne geçebilmek için stabil bir şekilde ölçüm yapabilen kapasitif sıvı seviye sensörleri geliştirilmiştir.

Kapasitif Sıvı Seviye Ölçüm Prensibi
kapasitif sıvı seviye sensörü

Kapasitif sıvı seviye sensörleriyle ilgili daha fazla bilgi için GILL Sensors – Sıvı Seviye Sensörü Nedir, Nerelerde Kullanılır?

LevelDefend Sıvı Seviye Sensörü Temel Yapısı

Askeri alanlar için üretilen sistemlerin zorlu ortam koşullarına uyum sağlayabilmesi oldukça önemli bir kriterdir. Sıcaklık ve titreşim gibi yıpratıcı etkenlere dayanımlı olan sensör tipleri, askeri uygulamalar için oldukça elverişlidir. Özellikle taarruz aracı, zırhlı personel aracı gibi askeri araçlarda LevelDefend sıvı sensörü stabil ölçüm sağlamaktadır.

sıvı seviye sensörü
LevelDefend Sıvı Seviye Sensörü

Gill LevelDefend kapasitif sıvı seviye sensörleri yüksek kaliteli alüminyum yapıya sahiptir. Ayrıca bu sensörler kesintisiz, stabil çıkış için bileşenleri tamamıyla izole bir gövdeye de sahiptir. Sensörde bakım gerektiren herhangi bir hareketli parça bulunmamaktadır. Sensör, önceden kalibreli bir şekilde üretilmiştir. Bu sayede herhangi bir ön ayar yapmadan sisteme entegre edilebilmektedir.

Oldukça kaliteli bir tasarıma sahip olan bu sensörler, savunma endüstrisi için bütün ortam şartlarında devamlı ve stabil bir değer verebilmektedir. Ayrıca sensör, soğutucuları ve yağ seviyelerini de tespit etmektedir. Bu şekilde LevelDefend sensör, ekipman güvenliği ile ilgili potansiyel sorunları kullanıcıya bildirebilmektedir.

Gill sıvı seviye sensör çeşitleri ve daha fazla Gill ürünleri için burayı tıklayabilirsiniz.